ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, w której przewodnikiem była planeta Ziemia. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat zielonej planety, przyjrzały się jej funkcjonowaniu i problemom. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę i w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci. Wykonywały różne zadania poświęcone ekologii, sadziły do ogrodu przedszkolnego własnoręcznie wyhodowane sadzonki roślin. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie grupowej pracy plastycznej, w której dzieci wyrażały swoje świeżo rozbudzone, ciepłe uczucia do naszej Matki Ziemi.

Pracując z małymi dziećmi w przedszkolu mamy doskonałą okazję, żeby kształtować w nich zachowania proekologiczne, staramy się czynić ich świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego, szanować i kochać otaczającą nas przyrodę.

Ewa Krysińska- Zaniewska

Katarzyna Thomas