AUDYCJA MUZYCZNA W PRZEDSZKOLU NR 2 W ŁAPACH

8 dni temu

„WIERSZYKI PEŁNE MUZYKI”

15 października 2024 r. gościliśmy muzyków z ARTE-MUZA, którzy przybyli do naszego Przedszkola z audycją nawiązującą do książki „ Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Twórczość tego autora jest dobrze znana wszystkim przedszkolakom. Wiersze, piosenki z adaptacji filmowychczęsto słyszymy w wykonaniu dzieci. Są one radosne, pełne humoru, ale to nie jedyne ich walory. Pokazują również sytuacje z życia codziennego, na których dzieci uczą się i poznają świat. Muzycy podczas audycji zapraszali młodych widzów do wspólnej zabawy i śpiewania.  Dzieci bardzo lubią występować razem z gośćmi, bo czują się chociaż przez chwilę prawdziwymi artystami. Przedszkolaki poznały nazwy instrumentów dętych i ich brzmienie.Było bardzo wesoło i śpiewająco. Już czekamy na kolejne wspólne śpiewanie.