PRACA W BIBLIOTECE-POZNAJEMY ZAWÓD BIBLIOTEKARZA

8 dni temu

GŁOŚNE CZYTANIE- JESIENNY LAS I JEGO MIESZKAŃCY

Pierwszy miesiąc zabawy i nauki za nami, więc już pora zacząć odwiedzać naszą ulubioną bibliotekę. W odwiedziny do pani z biblioteki udaliśmy się całą grupą w czwartek: 10.10.2024 r . Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, o codziennych obowiązkach i zadaniach. Pokazała nam też cały księgozbiór, mogliśmy pochodzić między półkami i pooglądać książki. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, przypomniały sobie zasady wypożyczania i zwracania książek, oraz zostały zaproszone do odwiedzania i wypożyczania książek, a dzieci, które jeszcze nie miały karty bibliotecznej zostały zaproszone z rodzicami do korzystania z licznej literatury dziecięcej. Następnie, pani przeczytała nam kilka książek o tematyce leśnej, o życiu i zwyczajach zwierząt przed zimą. Do sali przedszkolnej wróciliśmy weseli z mnóstwem wypożyczonych książek, które nasze panie wykorzystają w czasie prowadzenia zajęć przedszkolnych.

Bożena Domaszewska