MALI MISTRZOWIE KUCHNI

16 dni temu

WARSZTATY KULINARNE W SMERFACH

Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata przyrody i uczenia się pracy w zespole. Dlatego 4 października owoce i warzywa przyniesione przez dzieci stały się okazją do nauki zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych soków.

Dzięki zajęciom kulinarnym z wykorzystaniem owoców oraz warzyw Smerfy poznały sposoby i tajemnice kuchni, przygotowywały samodzielnie smakowite soki, dotykały, wąchały i smakowały, bawiły się kolorem i kształtem, rozbudzały swoją wyobraźnię  i fantazję . Przedszkolaki miały okazję poznać owoce krajowe i egzotyczne. Rozpoznawały i nazywały  warzywa zgromadzone w sali.  Przygotowywanie soków było dla nich wspaniałą  i ,,pyszną” zabawą.

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie owoców i warzyw do przedszkola oraz Mamie Marcela Pani Sylwii za przyniesienie sokowirówki.

Małgorzata Perkowska