SMERFY POZNAJĄ ŚRODOWISKO LEŚNE

20 dni temu

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

2 października grupę Smerfów odwiedziła Pani Justyna Bujnowska. Pani leśnik przyniosła ze sobą zbiory przyrodnicze. Przedszkolaki poznawały za pomocą zmysłów ( dotyku                       i wzroku) drzewa iglaste, liściaste oraz krzewy. Szybko nauczyły się rozpoznawać gałązkę sosny i jodły, liście bluszczu oraz liście bukszpanu. Oglądały  kolorowe liście. Zdaniem dzieci najpiękniejsze były liście kasztanowca a najciekawszą gałązką była gałązka drzewa osiki.   Następnie Pani Justyna zaprosiła do obejrzenia slajdów z lasu. Smerfy z zapartym tchem słuchały opowieści o zwierzętach i roślinach.  Wiele emocji i dużo dziecięcych wypowiedzi wywołały zdjęcia przedstawiające śmieci wyrzucane  w lesie oraz pożary często wywoływane przez człowieka. Przedszkolaki podały sposoby ratowania przyrody a także  zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Na zakończenie spotkania Pani leśnik zaprosiła nas wszystkich na wycieczkę do lasu. Dziękujemy za spotkanie a z zaproszenia skorzystamy. Do zobaczenia w lesie.

Małgorzata Perkowska