Święto Chleba w Dwójeczce

3 tygodnie temu

Chleb – Serce Naszej Kuchni

Dnia 30 września w naszym przedszkolu odbyło się najwspanialsze święto – Święto Chleba! To nie był zwykły dzień, to była prawdziwa chlebowa fiesta!

Przedszkole zamieniło się w piekarnię, a dzieci w małych piekarzy. Nasz gość – mistrz piekarstwa, pan Wojciech – przybył z torbą pełną mąki i tajemnic. Opowiadał o swoim zawodzie tak barwnie, że nawet najwięksi łasuchy zaczęli się zastanawiać, czy nie spróbować swoich sił w pieczeniu!

Pan Wojtek pokazał nam etapy wyrabiania ciasta. I tu uwaga – to nie tylko mieszanie mąki z wodą! To prawdziwe show! Wyrabianie ciasta przypominało taniec – takiej akrobatyki nie powstydziłby się żaden zawodowy tancerz! A my, dzielni widzowie, z zachwytem patrzyliśmy na jego ruchy.

Po prezentacji przyszła pora na nasz debiut artystyczny – zaśpiewaliśmy piosenkę „Hej razowy”!

Na koniec była degustacja świeżo upieczonego chleba. Zapach był tak kuszący, że nawet najmniejszy przedszkolak zamienił się w prawdziwego chlebowego potwora! Kto wiedział, że chleb może być tak pyszny!

Święto Chleba to dzień pełen radości, śmiechu i… sporej ilości mąki! Dziękujemy panu Wojtkowi za wspaniałą lekcję i zachęcamy wszystkich do pieczenia w domach!

Do następnego chlebowego szaleństwa!

Patrycja Fiedoruk

Mariola Perkowska