8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA - DWÓJECZKOWE PODRÓŻE

OLIMPIADA GRECKA PUCHATKÓW

Innowacja pedagogiczna „8 Miesięcy dookoła świata - Dwójeczkowe podróże” to wyjątkowy projekt edukacyjny, który przenosi dzieci w fascynującą podróż po różnych zakątkach globu. W czerwcu grupa Puchatki miała okazję poznać Grecję, co okazało się niezwykle ekscytującym i pouczającym doświadczeniem. Dzieci nauczyły się rozpoznawać grecką flagę i godło, zrozumiały położenie geograficzne tego kraju oraz nazwy poszczególnych wysp. Zgłębiły również klimat panujący w Grecji oraz tradycyjne dania, które tam są przygotowywane.

Jednym z najciekawszych elementów była nauka o greckich bogach, za których dzieci mogły się przebrać. To nie tylko rozwijało ich wyobraźnię, ale także pozwalało na głębsze zrozumienie mitologii greckiej. Następnego dnia zorganizowano pokaz mody greckiej, gdzie rodzice wykazali się dużą pomysłowością, przygotowując kostiumy dla swoich pociech. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy starożytnej Grecji, co było nie tylko zabawne, ale także edukacyjne.

Nie mogło także zabraknąć olimpiady greckiej, która była jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń tego miesiąca. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, takich jak skok w dal, rzut oszczepem, wyścigi rydwanów oraz biegi. Te aktywności nie tylko dostarczyły mnóstwo radości, ale również wprowadziły dzieci w świat sportowej rywalizacji i współpracy.

Zakończeniem poznawania Grecji było przygotowanie sałatki greckiej. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawców, samodzielnie przygotowały to popularne danie, ucząc się przy tym podstaw gotowania i poznając nowe smaki. Wspólne gotowanie było doskonałą okazją do nauki współpracy oraz rozwijania umiejętności manualnych.

Projekt „8 Miesięcy dookoła świata - Dwójeczkowe podróże” to nie tylko nauka o geografii i kulturze innych krajów, ale także rozwijanie umiejętności społecznych, kreatywności i samodzielności dzieci. Dzięki takim innowacyjnym podejściom do edukacji, dzieci mogą w praktyczny sposób poznawać świat, co jest niezwykle cennym doświadczeniem na ich dalszej drodze edukacyjnej.

Katarzyna Łapińska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE