GŁOŚNE CZYTANIE W KRASNOLUDKACH

Rodzice czytają - dzieci słuchają

Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom. Często jednak przedszkole uzupełnia domowe czytanie poprzez codzienny kontakt z książką. W związku z tym w naszym przedszkolu kontynuowaliśmy tradycję głośnego czytania dzieciom poprzez włączanie do niej chętnych rodziców oraz zaproszonych gości. Spotkania czytelnicze z książką zapewniają emocjonalny rozwój dziecka, rozwijają język, pamięć, wyobraźnię, uczą myślenia, poprawiają koncentrację, wzmacniają poczucie własnej wartości, poszerzają wiedzę ogólną, ułatwiają naukę, pomagają odnieść sukces w szkole, uczą wartości moralnych, pomagają w wychowaniu, zapobiegają uzależnieniu od komputera, telewizji, Internetu, chronią przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, kształtują nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Dlatego kochani Rodzice zapraszamy do głośnego czytania dzieciom w domu oraz w naszym przedszkolu.

Tym razem, na nasze zaproszenie, w przedszkolu pojawili się: Małgorzata Sz., Michał K., Małgorzata R., Agnieszka Ci., Emilia i Tomasz D., Aleksandra Sz., Magda Ch.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Joanna Roszkowska

Emilia Domaszewska