PUCHATKI I TAJEMNICZA MOC ZIÓŁ

W POSZUKIWANIU LEŚNYCH SKARBÓW

W dniu 13 czerwca grupa przedszkolna Puchatki wyruszyła na wyjątkową wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej "Cyraneczka". Dzieci z niecierpliwością oczekiwały spotkania z panią Leśnik, która przygotowała dla nich interesujące warsztaty. Przedszkolaki miały okazję poznać różne zioła, które potem wypełniały swoje małe słoiczki. Każdy mógł stworzyć własny, unikalny zapach, mieszając różne rośliny i kwiaty. Dzieci z zaangażowaniem i radością komponowały swoje mieszanki, ciesząc się bogactwem aromatów. Po warsztatach przyszła pora na krótką wędrówkę po lesie.

Podczas spaceru, pani Leśnik opowiedziała o faunie i florze lasu. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta można spotkać w okolicy oraz jakie drzewa i krzewy rosną w lesie. Przedszkolaki z ciekawością słuchały, jak rozpoznać ślady zwierząt i jakie ptaki można usłyszeć. Pani Leśnik pokazała im również, jak wyglądają różne gatunki liści i nasion. Wędrówka była pełna odkryć i nowych doświadczeń.

Dzieci dowiedziały się, jak ważne są pszczoły i inne owady dla ekosystemu. Spacer zakończył się w cieniu starej lipy, gdzie przedszkolaki odpoczywały i dzieliły się swoimi wrażeniami. Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale także pełna zabawy i przygód. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i pełne nowych, fascynujących wiadomości o lesie.

Katarzyna Łapińska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE