ŻABKI POZNAJĄ GRECJE

8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA - DWÓJECZKOWE PODRÓŻE

W drugim tygodniu czerwca Żabki wybrały się w podróż do Grecji w ramach innowacji „8 miesięcy dookoła świata”. Tematyka podróży po Grecji zbiegła się z tematyką naszych przedszkolnych, wakacyjnych podróży po świecie. Dzieci zapoznały się z położeniem i symbolami Grecji, oraz z najpiękniejszymi zabytkami starożytnej Grecji. Poznały kuchnię grecką, gdzie królują różne sałatki. Największa atrakcja greckich zajęć okazało się przygotowanie i degustacja greckiej sałatki, której podstawą były pomidory, oraz papryka i sos grecki wykonany przez nasze panie. Sałatka wyszła naprawdę pyszna, nie wiemy czy tak smakuje w Grecji, mamy nadzieję, że może kiedyś ktoś z nas będzie miał okazję skosztować prawdziwych greckich specjałów. Ciekawym doznaniem inności, był grecki taniec -zorba. Szło nam nawet dobrze, wszyscy się go wspólnie uczyli, sprawił dzieciom wiele radości. Mieliśmy okazję zobaczyć coś innego niż w naszym kraju. Ostatni dzień greckich klimatów to zajęcia sportowe- greckie igrzyska w wykonaniu Żabek. Dzieci rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Każdy uczestnik zawodów chciała zdobyć nagrodę. Cała grupa dostała puchar za dzielną postawę podczas zawodów.Wszyscy spisali się dzielnie. Nawet maluchy dały radę. Mamy nadzieję , że zachęciliśmy wszystkich do poznawania nowych miejsc, zwiedzania w przyszłości różnych zakątków świata i jednocześnie do dobrej zabawy.

Bożena Domaszewska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE