W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

PIRAMIDA ŻYWIENIA W KRASNOLUDKACH

W czwartek 13 czerwca w grupie Krasnoludków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty swoich rodziców. Podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania z edukacji zdrowotnej.

Zajęcia rozpoczęły się zabawą wyciszającą z kamyczkiem M. Montessori, a następnie przedszkolaki udzielały odpowiedzi na pytania stawiane przez nauczyciela dotyczące zdrowia. Kontynuacją przekazywanych informacji o zdrowiu była zabawa z  „Piramidą żywienia”, która polegała na tym, że  każde dziecko samodzielnie przylepiało produkt w odpowiednie miejsce. Celem tejże zabawy było skupienie uwagi dzieci na zdrowym odżywianiu. Kolejnym zadaniem postawionym przez nauczycieli była praca plastyczna. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły postacie, następnie odkleiły wyciętymi przez siebie zdrowymi produktami.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziła wśród dzieci  i rodziców piosenka pt. „Supermocnych Rodziców mamy”.

Dalszą część zajęć wypełniła zabawa muzyczno-ruchowa pt. ,,Owoce” wyświetlana przez „Magiczną ścianę”,  podczas której wszyscy zgromadzeni doskonale się bawili. Zakończeniem zajęć było wspólne zdjęcie oraz wypowiedziane przez dzieci hasło- „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Emilia Domaszewska

Joanna Roszkowska