TYDZIEŃ FRANCUSKI W SMERFACH

W BAGIETKOWYM KRAJU

W ramach realizowanej w naszym Przedszkolu, roku szk. 2023/24 innowacji „8 miesięcy dookoła świata – Dwójeczkowe podróże”, w maju grupa Smerfów  odbyła „podróż” po Francji. Dzieci poznały lokalizację kraju na mapie Europy oraz jego symbole – flagę, hymn oraz koguta galijskiego i związaną z nim legendę. Obejrzały prezentację i dowiedziały się, z czego słynie Francja. Poznały znane na całym świecie budowle: wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny oraz zamki nad Loarą. Ponieważ Paryż jest stolicą stylu i elegancji, dzieci zamieniły przedszkolną salę w Dom Mody i zorganizowały kolegom z grup Jeżyków i Puchatków pokaz mody. Nauczyły się i zatańczyły francuski taniec „Le Bastringlo”. Wspólna zabawa sprawiła im dużo radości. Miały okazję poznać również tradycyjną kuchnię francuską  - zupę cebulową, ślimaki i żabie udka, bagietki oraz sery. Cykl przeprowadzonych zajęć zachęcił dzieci do poznawania świata i kultury innych narodów.

Mirosława Matusik