LISKI I MYSZKI W Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

We wtorek, 4 czerwca 2024 roku, najmłodsze grupy przedszkolaków (Liski i Myszki) wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Łapach. Dzieci miały okazję poznać, na czym polega praca bibliotekarza i jak działa biblioteka. Dowiedziały się także, jak ważne jest, żeby szanować wypożyczone książki, aby wszyscy mogli korzystać z pięknych opracowań ulubionych bajek przez długi czas. Przedszkolaki odgadywały zagadki przygotowane przez Panie Bibliotekarki, związane z najpopularniejszymi bajkami dla dzieci. Okazało się, że świetnie radzą sobie z odgadnięciem postaci z bajek, takich jak Królewna Śnieżka, Pinokio czy Calineczka. Panie Bibliotekarki zachęcały przedszkolaki, które nie miały jeszcze okazji być w bibliotece, aby namówiły rodziców na zapisanie się do wypożyczalni książek dla dzieci. Przedszkolaki wzięły również udział w akcji “Tata, też czyta”, w ramach której Pan Piotr, na co dzień pracujący w Miejskim Domu Kultury w Łapach, a prywatnie rodzic jednego z przedszkolaków, przeczytał książkę, której główny bohater uwielbiał spędzać czas z tatą.     W ramach akcji dzieci otrzymały piękne kolorowanki, zachęcające tatusiów do czytania. Wierzymy, że tego dnia wielu tatusiów przeczytało swoim dzieciom książkę, a niektórzy z nich chętnie zapiszą swoje pociechy do biblioteki. Na koniec mogły pobawić się w salce zabaw w bibliotece, co sprawiło im wiele radości.Dziękujemy Paniom z biblioteki i Panu Piotrowi za owocnie spędzony czas. To była wyjątkowa i pełna wrażeń wizyta, która na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Magdalena Perkowska