ZBIERAMY BATERIE

I POMAGAMY DZIECIOM

Fundacja „MISERICORDIA” działa od 2017 r. Została założona przez cztery spokrewnione osoby, które w swoim życiu rodzinnym na co dzień zmagały się z trudami niepełnosprawności bliskich. Powstała z wielkiej potrzeby niesienia pomocy innym oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami. Jej nazwa nie jest przypadkowa – MISERICORDIA – Miłosierdzie.

Główne obszary działania Fundacji to:

• niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom,
  • udzielanie wsparcia zapobiegającego izolacji społecznej,
  • zapewnienie profesjonalnej terapii dostosowanej do potrzeb i możliwości psycho-fizycznych i edukacyjnych podopiecznych.

Misją Fundacji jest również promowanie i kształtowanie chrześcijańskich postaw, wartości wśród interesariuszy i kadry Fundacji.

Działania organizacji od 2017 r. polegały na założeniu i prowadzeniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej im. św. Siostry Faustyny Kowalskiej dla Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Niepełnosprawnością Intelektualną w Białymstoku.

W tym samym czasie zespół specjalistów rozpoczął pracę w placówce Fundacji pod nazwą „Misericordia”. Placówka ta obejmuje zajęciami terapeutycznymi dzieci i młodzież, z deficytami rozwojowymi, różnymi rodzajami niepełnosprawności, jak również dzieci, które często nie mają jeszcze diagnozy lub orzeczeń o niepełnosprawności.

Organizacja wspiera swoich podopiecznych nie tylko poprzez zajęcia terapeutyczne dostosowane do ich potrzeb i możliwości, ale także przez konsultacje, porady i modlitwę.

Fundacja jest organizacją młodą, ale, dzięki wielu inicjatywom, zdobyła bogate doświadczenie w różnych dziedzinach. Wspiera ją wielu dobrych ludzi, prywatne firmy i instytucje.

Dzięki zbiórce baterii w przedszkolu przekazaliśmy Fundacji naszą cegiełkę wsparcia około 400 kg. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji.

Agnieszka Budzisz

Joanna Roszkowska