8 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA

KRASNOLUDKI I MUCHOMORSKI POZNAJĄ AFRYKĘ

Afryka to kolejny kontynent, który poznały Krasnoludki i Muchomorki w ramach realizacji innowacji. Przedszkolaki dowiedziały się, gdzie na mapie świata znajduje się Afryka, a następnie samodzielnie, na naszym przedszkolnym globusie próbowały odszukać nowo poznany kontynent. Z tym zadaniem również nie miały żadnego problemu. Dzieci poznały podstawowe wiadomości dotyczące kultury i zwyczajów mieszkańców Czarnego Lądu. Zobaczyły, jak wyglądają i ubierają się Afrykańczycy, jak barwne są ich stroje i domy, tak odmienne od architektury europejskiej.

Odwiedziły ilustrowaną pustynię, sawannę i dżunglę. Dowiedziały się także, jakie zwierzęta mieszkają na kontynencie afrykańskim i jakie tam rosną rośliny. Poznały charakterystyczne rytmy muzyki
z serca Afryki - miały okazję do niej tańczyć. Zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, gdzie dzieci piekły afrykański chlebek z bananów. Afrykański tydzień dostarczył dzieciom wiele cennych informacji oraz sprawił, że na ich ustach codziennie rysował się uśmiech

Emilia Domaszewska

Joanna Roszkowska