BIEDRONKI I MUMINKI W BIBLIOTECE

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ BIBLIOTEKARZA

9.05.2024 r. dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach kolejny raz wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Tym razem Biedronki i Muminki poznawały trudną pracę Pani Ani i Pani Moniki  – bibliotekarek pracujących w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki w Łapach. Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem książki z serii Kicia Kocia pt: ,,Kicia Kocia  w bibliotece”. Po wysłuchaniu lektury przedszkolaki z przejęciem wypowiadały się na temat pracy bibliotekarza, o prawidłowym korzystaniu z książek i zachowaniu w bibliotece. Następnie Panie zaprosiły dzieci do kolorowania głównej bohaterki książki. Oczywiście wszystkie grupowe prace zostały umieszczone na wystawie , na tablicy w Oddziale Dziecięcym. Na zakończenie spotkania Biedronki i Muminki rozwiązywały zagadki związane z postaciami bajek, baśni i legend. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z każdym pytaniem. Okazało się, że znają nie tylko bohaterów ale także tytuły i autorów książek. Na zakończenie spotkania w Bibliotece zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Do zdjęcia pozowały z dziećmi spotkane Panie Policjantki. Wracając do przedszkola czekała na dzieci kolejna atrakcja. Muminki i Biedronki spędziły miłe chwile na placu zabaw znajdującym się przy przystanku autobusowym.  Zmęczeni ale pełni wrażeń wszystkie dzieci z apetytem zjadły zupkę, która już na nie czekała w przedszkolu.

Dziękujemy Pani Ani i Pani Monice za ciekawe zajęcia w Bibliotece.

Małgorzata Perkowska

Agnieszka Budzisz