WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD STRAŻAKA

Dnia 9 maja, dwie grupy przedszkolne – „Motylki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Wizyta ta wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka oraz jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w czasie pożaru czy innych zagrożeń. Dodatkowo poznały numer alarmowy 998 oraz okoliczności w jakich należy go użyć. Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudził wóz strażacki, który miały możliwość podziwiać z bliska oraz zobaczyć wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień, a chłopcy postanowili w przyszłości zostać strażakami. Dziękujemy za niesamowitą przygodę oraz umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Martyna Truskolaska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE