ARTETERAPIA - PROJEKT - WRZESIEŃ 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

Za pomocą twórczej ekspresji dzieci od najmłodszych lat uczą się wyrażać swoje emocje i odczucia. Arteterapia pozwoli im się z nimi oswoić, pokonać wewnętrzną nieśmiałość, a także rozwinąć kreatywne myślenie i usprawnić ruchowo oraz manualnie.W trakcie zajęć realizowane są ćwiczenia, dzięki którym dzieci rozwiną świadomość własnego ciała, wyzwolą w sobie pozytywną energię, a kiedy jest na to czas, wyciszą się, oraz wzmocnią w sobie poczucie bycia osobą potrzebną i wartościową. Działania twórcze nie podlegają ocenianiu, nie ma złych czy dobrych prac, za to jest przestrzeń na bycie sobą i wyrażanie siebie.

Katarzyna Thomas

Mariola Perkowska