LISTOPAD MUMINKÓW

NASZE LISTOPADOWE PRZYGODY

W listopadzie Muminki były na pieszej wycieczce w kinie na filmie „Pettson i Findus”, uczyły się nowych liter, cyfr, figur geometrycznych, brały udział w doświadczeniach – dowiedziały się co pływa, a co tonie oraz poznały cykl krążenia wody w przyrodzie.  Jak zawsze chętnie brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych. Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, wszyscy tego dnia przyszli do przedszkola pięknie ubrani, wzięliśmy udział w uroczystości i zaśpiewaliśmy hymn. Zorganizowaliśmy wspólnie kącik teatralny, do którego dzieci same wykonały kukiełki, zrobiliśmy również teatr cieni. Przypomnieliśmy sobie znane i lubiane baśnie, dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, po czym same wykonały książeczki z ilustracjami. Oglądaliśmy węgiel, dowiedzieliśmy się jak powstał i jakie ma właściwości. Zastanawialiśmy się również jak to się stało, że dinozaury wyginęły, oczywiście przypominając sobie ich trudne nazwy, wygląd i cechy charakterystyczne. Braliśmy udział w ciekawych teatrzykach, audycjach muzycznych oraz zajęciach projektowych. Urodziny w naszej grupie obchodzili: Oliwka, Martynka oraz Jakub. Pod koniec miesiąca była misiowa zabawa z okazji Dnia Pluszowego Misia oraz rozstrzygnięcie konkursu, na które dzieci bardzo czekały.

Justyna Markowska