LISTOPAD - GRUPA LISKI

LUBIĘ ŚPIEWAĆ, LUBIĘ SKAKAĆ, LUBIĘ ŻYCIE PRZEDSZKOLAKA

W Listopadzie ,,Liski’’ przygotowywały się do niezwykle ważnego dla Nich Święta – Pasowania na Przedszkolaka. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie czerwonej, dużej kredki przez Panią Dyrektor na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Każdy dzień był dla przedszkolaków radosny i wyjątkowy, a przede wszystkim pełen przygód. Dzieci z dużym entuzjazmem brały udział w zajęciach i zabawach oraz śpiewały piosenki. Miesiąc Listopad związany był z Narodowym Świętem Niepodległości. Przedszkolaki uczyły się ,,Co to jest Niepodległość?’’. Wykonywały piękne kotyliony Narodowe. Wzięły udział w uroczystym apelu śpiewając Hymn Narodowy. W Listopadzie Liski podróżowały również po wszystkich planetach Układu Słonecznego. Zanim wyruszyły w podróż po najskrytszych zakamarkach każdej planety zbudowały swój własny model rakiety. Podróż zakończyła się sukcesem i powrotem na planetę Ziemia. W tym miesiącu obchodziliśmy także Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które wspólnie z nimi brały udział w teatrzyku, grach i zabawach ruchowych, tematycznych. Ogromną niespodzianką były odwiedziny samego misia Łapsika, który wywołał wiele uśmiechu i emocji u naszych przedszkolaków.

W Listopadzie dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały różne zadania konstrukcyjne oraz ćwiczenia usprawniające motorykę małą. Rozmawiały o jesiennej pogodzie, na zajęciach dzieci poznawały zjawiska przyrodnicze, dowiedziały się na czym polega obieg wody w przyrodzie, zastanawiały się do czego potrzebny jest deszcz. To był niezwykle wyjątkowy miesiąc, który minął w serdecznej atmosferze. Każdy dzień w przedszkolu jest niezwykły, co widać po uśmiechach naszych pociech !!!

Ewelina Jachimczuk

Kinga Zdrodowska