LISTOPAD W KRASNOLUDKACH

W LISTOPADZIE PUSTO W SADZIE

Mimo, że na dworze zrobiło się szaro i smutno to w grupie Krasnoludków listopad był bardzo intensywny i wesoły. Na zajęciach dydaktycznych zajmowaliśmy się tematami związanymi  z powstawaniem książek, prehistorią, minerałami (węglem i solą), a także urządzeniami elektrycznymi niezbędnymi w życiu człowieka . W związku z tymi tematami dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze, uczestniczyły w zabawach badawczych , ćwiczyły wymawianie nazw poznanych dinozaurów, wzbogacały wiedzę o skarbach znajdujących się pod ziemią. Słuchały literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela , same opowiadały o przygodach ich ulubionych postaci z bajek. Wykorzystując historyjkę obrazkową  z bajki o Kopciuszku wykonały pierwszą swoją książeczkę.

W listopadzie  obchodziliśmy “Święto Niepodległości” i ,,Święto Pluszowego Misia”. Wzięliśmy udział w gminnym konkursie plastycznym pt,: ,,Miś Łapsik i jego rodzina”  oraz rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy w akcji charytatywnej pt.: ,,Góra grosza”.

Wiele emocji przeżyły Krasnoludki podczas audycji muzycznej pt.:,, Kosmiczne piosenki” oraz teatrzyku teatralnego pt,: ,,Kociołek i bajeczka” .

Mimo listopadowej pogody dużo spacerowaliśmy po ogrodzie przedszkolnym i w pobliżu przedszkola. Kondycję fizyczną ćwiczyliśmy podczas zabaw ruchowych , ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć  z gimnastyki korekcyjnej.

Uczyliśmy się nowych piosenek, wykonywaliśmy prace plastyczne i wesoło się bawiliśmy.  Urodziny w tym miesiącu w gronie kolegów , koleżanek obchodzili Ola, Miłosz i Liliana. Na zajęciach z języka angielskiego utrwalaliśmy słownictwo związane z jedzeniem, słowa piosenki “Do you like broccoli?” oraz “Let’s make a sandwich” oraz rymowanki “Bread, cham, cheese please”.

Małgorzata Perkowska