RYTMIKA -PROJEKT - LISTOPAD 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

Podczas zajęć rytmiki w Listopadzie dzieci poznawały wiele nowych piosenek, które śpiewane były zbiorowo bądź indywidualnie. Były one związane z tematami zajęć, porą roku, czy ważnymi wydarzeniami min.: ,,Jestem Polką i Polakiem", ,,Kolorowe liski'', ,,Przygotował zuch" czy ,,Grozik". Nauka piosenek poprzedzana była ćwiczeniami emisyjnymi oraz ortofonicznymi kształtującymi u przedszkolaków umiejętność świadomego operowania swoim aparatem głosowym. Na rytmice realizowane były również ćwiczenia agogiczne- dynamiczne. Najczęściej ćwiczenia tego rodzaju stosowane były na początku każdych zajęć i miały postać „marszu wstępnego” ponad to na zajęciach stosowany był szereg ćwiczeń słuchowo – ruchowych. Dzieci uczyły się chodzenia zgodnie z tempem i dynamiką słyszanej muzyki. Wszystkie przedszkolaki w dosyć szybkim czasie opanowały umiejętność reagowania na zmiany tempa. Miesiąc Listopad był pełen wrażeń, nowych doświadczeń: nauki i zabawy oraz wielu, wielu emocji. Czekamy z niecierpliwością co przyniesie kolejny miesiąc- grudzień.

Ewelina Jachimczuk

Martyna Truskolaska