ZAJĘCIA MATEMATYCZNO-KOMPUTEROWE - PROJEKT - LISTOPAD 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

W Listopadzie na zajęciach matematyczno-komputerowych realizowanych w ramach projektu “Bo w przedszkolu fajnie jest!” dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać figury geometryczne: trójkąt, kwadrat, koło oraz określać ich charakterystyczne cechy. Przedszkolaki manipulowały, układały kompozycje i mozaiki z figur geometrycznych. Z poznanych kształtów dzieci tworzyły m.in.: roboty, domki oraz rakiety. W swoich salach odszukiwały poznane kształty. Tworzyliśmy trasy do wybranej figury dla naszej interaktywnej pszczółki za pomocą strzałek. Nazwy figur utrwalaliśmy poprzez śpiewanie piosenek i recytowanie krótkich rymowanek. Stworzyliśmy trójkąty, które dzieci w parach ozdobiły wg. swoich pomysłów. Wydaje nam się, że o figurach wiemy już wszystko!

Aneta Roszkowska