PAŹDZIERNIK W SMERFACH

Z ŻYCIA SMERFÓW

Drugi miesiąc wspólnej nauki i zabawy za nami. W październiku Smerfy odkrywały sekrety Jesieni, jej oznaki oraz dary z ogrodu i sadu. Wiedzą, jak ważne jest zdrowie i jak należy o nie dbać. W Dniu Święta Chleba poznawały znaczenie pieczywa dla prawidłowego odżywiania oraz pracę ludzi różnych zawodów podczas jego produkcji. Dzieci poznały litery: A a, O o, E e, M m – wielkie i małe, drukowane i pisane. Czytały pierwsze sylaby i wyrazy. Znają cyfry 1,2,3 oraz figury geometryczne: kwadrat i trójkąt. Uczestniczyły w ważnych przedszkolnych wydarzeniach – próbnej ewakuacji Przedszkola, Dniu Edukacji Narodowej. W ramach akcji Szkoła Pamięta przedszkolaki odwiedziły grób nieznanego żołnierza i zapaliły znicze. Na spotkaniu z Panią Policjantką dzieci utrwalały zasady bezpiecznego ruchu drogowego i poznawały pracę policjanta. Podczas zajęć wycinały, malowały, rysowały i lepiły z plasteliny. Robiły składanki z papieru techniką origami. Grały na instrumentach perkusyjnych, poznały nowe piosenki i tańce. Piosenkę „Jesienne zagadki” Ola, Lila, Bianka i Oliwia zaprezentowały w Konkursie wokalnym Złoty Mikrofon 2022 – zdobyły I miejsce. Oliwia i Ania wzięły udział w Konkursie na Najpiękniejszy Kotylion Niepodległościowy. Ich piękne prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Nie zabrakło czasu na ulubione, wspólne zabawy z kolegami. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Mirosława Matusik

Izabela Witkowska