PAŹDZIERNIK W MUCHOMORKACH

JESIEŃ!JESIEŃ! JESIEŃ DUŻO WRAŻEŃ NIESIE!

Gdy jesień w pełni rozwinięta, a sezon przeziębień zaczyna się, to Muchomorek o ZDROWIU pamięta i pierwszy tydzień poświęcił mu. Już wie co robić, by zdrowym być, jak poprawnie ręce myć, co zrobić, gdy się zachoruje i żeby wszystko łykać, co Pan doktor wypisuje. Nasze MUCHOMORKI teorię opanowały i mamy nadzieję, że będą to praktykowały.

Drugi tydzień minął pod hasłem „Pracowników Przedszkola”. Nasze maluszki przedszkole zwiedziły i pracę Pań dyrektor, Pań kucharek, Pań w sekretariacie oraz Pani intendentki bliżej poznały. Była też próbna ewakuacja z wizytą strażaków, Dzień Edukacji Narodowej i nie zabrakło jesiennej sesji zdjęciowej.

Kolejny październikowy tydzień również pełen wrażeń był, bo walory oraz wady jesiennej aury odkrył. Teraz już każdy Muchomorek wie skąd się bierze wiatr, jaki jest deszcz i jak się ubierać, gdy za oknem wieje i leje fest.

Ostatni tydzień to „Jesienne zwyczaje zwierząt”, w którym dzieci życie wybranych zwierząt bliżej poznawały i się dowiedziały kto na zimę zasypia, a kto nie, kto do ciepłych krajów odlatuje, a kto zapasy na zimę szykuje, komu futerko jaśnieje, a kto dużo je. Ponadto Święto Razowego Chleba mieliśmy, w związku z tym również dużo atrakcji przeżyliśmy. Puzzle do składania, rogaliki do kolorowania, na śniadanie kanapki z razowym chlebkiem do komponowania, a na zakończenie został kącik Razowego Chleba do zwiedzania, gdzie dużo sensorycznych wrażeń było i nikomu się nie nudziło. Na spotkanie z Panią policjantką czas również był, na którym Muchomorek wiedzę o bezpiecznym zachowaniu poszerzył. Urodziny Wiktorka też świętowaliśmy, więc różnorodnych wrażeń doznaliśmy.

Zatem dużo się w tym miesiącu wydarzyło. Na zdjęciach troszkę zobaczycie jak ciężko Muchomorki w październiku pracowały i doświadczenia życiowe wzbogacały. Czas na RELAKS także był, więc nasz Muchomorek się nie zmęczył. Ulubiona ciastolina i wędkowanie to sprawdzony sposób na zrelaksowanie. Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie sami. A tymczasem na listopadowe wieści już zapraszamy.

Beata Nielipowicz