PAŹDZIERNIK W MOTYLKACH

POLSKA KOLOROWA JESIEŃ

Kolejny pracowity miesiąc za nami! Minął bardzo szybko. W październiku poznawaliśmy zasady dbania o zdrowie, motylki wiedzą co oznacza słowo zdrowie i dlaczego tak ważne jest mycie rąk przed posiłkami. Poznaliśmy pracę lekarza oraz jakie narzędzia i inne akcesoria wykorzystuje on w swojej pracy. W kolejnym tygodniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola i odświętnych strojach i odśpiewały swoim Paniom piosenkę "Przedszkole drugim domem jest" co niezwykle nas wzruszyło! Otrzymałyśmy także piękne prezenty, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Październik to także czas rozmów na temat jesieni. Poznaliśmy cechy jesiennej pogody, rozmawialiśmy na temat wiatru - co to jest wiatr i jak go można wywołać. Sprawdzaliśmy jakie przedmioty unosi wiatr. Ostatni tydzień października to rozmowy na temat jesiennych zwyczajów wybranych zwierząt: wiewiórki, jeża, niedźwiedzia, zająca oraz ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Oglądaliśmy ilustracje, które przedstawiały jak jesienią zmieniają się futra wiewiórki i zajęca. Słuchaliśmy odgłosów i dźwięków jakie jesienią można usłyszeć w lesie. W minionym tygodniu obchodziliśmy także Święto chleba. Dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb, ile osób zaangażowanych jest w jego powstawanie oraz o tym, że należy go szanować. W październiku odbyliśmy także spotkanie z Panią policjantką, która opowiedziała nam o swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię. Dzieci były niezwykle zainteresowane spotkaniem. W dniach 10-21 październik braliśmy udział w Europe Code Week. Europejski Tydzień Kodowania, inaczej Code Week, to oddolna inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych. Podczas akcji tworzyliśmy wieże składające się z 10 pięter, aby uczcić 10 edycję Code Week. Udało nam się także zakodować 10 na macie do kodowania, stworzyliśmy zakodowany tort oraz za pomocą strzałek ułożyliśmy trasę, którą pokonała nasza interaktywna pszczółka. W tym miesiącu obchodziliśmy urodziny Tomka i Mateusza. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Październik spędziliśmy na nauce połączonej z zabawą. Czekamy na to co przygotował dla nas kolejny miesiąc - listopad.

Aneta Roszkowska