PAŹDZIERNIK W LISKACH

POWITANIE JESIENI

Październik w grupie „Liski” przebiegał bardzo intensywnie. Na początku miesiąca zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków z budynku przedszkola. Dzieci poradziły sobie znakomicie, a cała akcja przebiegła sprawnie. 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nasze przedszkolaki dziękowały swoim Paniom za ich pracę. Październik był czasem poznawania nowej pory roku. ”Pani jesień” odwiedziła „Liski” zostawiając swoje dary. Dzieci utrwalały nazwy oraz przeliczały kasztany, orzechy a także żołędzie. Tworzyły piękne prace plastyczne tj.: latawce, które może nie fruwały za wysoko, ale dzieci świetnie się nimi bawiły, poznając przy tym jakie właściwości ma wiatr. Dzieci odbyły również spacer sensoryczny. Następnym wydarzeniem w naszej grupie było „Święto chleba”. Tego dnia dzieci samodzielnie robiły kanapki. Poznały składniki z jakich powstaje chleb oraz całą strukturę jego tworzenia. Był to bardzo ciekawy dzień dla maluchów, a zabawa „Mało nas przy pieczeniu chleba” sprawiała im ogromną radość. Ciekawym wydarzeniem były odwiedziny Pani policjantki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały jak opowiada o bezpieczeństwie.

Na zajęciach języka angielskiego dzieci zapoznawały się ze słownictwem związanym z jedzeniem. Na zajęciach poznaliśmy piosenkę ''Do you like broccoli?'', a także 'Let's make a sandwich''. W tym miesiącu czytaliśmy także książeczki w języku angielskim, i uczyliśmy się rymowanki ''Bread, cham, cheese please''.

To był bardzo ciekawy miesiąc. Z niecierpliwością czekamy, co ciekawego przyniesie nam listopad.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk