PAŹDZIERNIK W KRASNOLUDKACH

JESIENNE SZALEŃSTWO

Kolejny intensywny miesiąc za nami. Na zajęciach dydaktycznych zajmowaliśmy się tematami związanymi z jesienią. Przypomnieliśmy sobie jakie skarby można znaleźć w sadzie i ogrodzie, oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Obchodziliśmy “Święto chleba” i cały tydzień rozmawialiśmy na temat dbania o zdrowie. Uczyliśmy się nowych piosenek, wykonywaliśmy prace plastyczne i wesoło się bawiliśmy.  Braliśmy udział w próbnej ewakuacji, Święcie Edukacji Narodowej oraz spotkaniu z Panią policjantką. Odbyliśmy także trzy wycieczki: do kina w Domu Kultury, do Biblioteki Miejskiej oraz na pogotowie. Urodziny w tym miesiącu w gronie kolegów  koleżanek obchodziły Emilka oraz Martynka. Na zajęciach z języka angielskiego dzieci zapoznawały się ze słownictwem związanym z jedzeniem, uczyły się piosenki “Do you like broccoli?” oraz “Let’s make a sandwich”. Czytały z panią Agnieszką książeczki w języku angielskim i uczyły się rymowanki “Bread, cham, cheese please”.

Małgorzata Piekutowska