PAŹDZIERNIK W PUCHATKACH

KOCHAMY NASZĄ KOLOROWĄ JESIEŃ!

W październiku było bajecznie kolorowo, co cudownie urozmaicało cały miesiąc naszej pracy w przedszkolu. Dzieci poznawały jesienne zwyczaje zwierząt, które już zaczęły przygotowania do zimy. Spacerowały i obserwowały jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, jednocześnie trenując bezpieczne poruszanie się po przejściach dla pieszych. Na jednej z wycieczek odwiedziliśmy pobliski warzywniak, gdzie przedszkolaki próbowały rozpoznać i nazwać poszczególne warzywa. Wzięliśmy udział w projekcji filmu pt. „Basia 2” w Domu Kultury w Łapach oraz w wystawie obrazów namalowanych przez Teresę Sakowicz – Mamę naszej Pani Dyrektor. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem oglądanych dzieł! Udało nam się uczestniczyć w dwóch bardzo interesujących spotkaniach – z Panią Policjantką oraz z Pracownikami Pogotowia w Łapach. Dzieci miały okazję wejść do ambulansu, zapoznać się ze sprzętami ratującymi życie, a także położyć się na noszach. W tym miesiącu zaczęliśmy przypominać sobie litery i figury geometryczne. Dzieci są bardzo podekscytowane głoskowaniem, a także z wielką chęcią podejmują próby pisania poszczególnych liter. Pod koniec października obchodziliśmy Święto Chleba – dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki, zapoznały się z etapami powstawania chleba, lepiły z masy solnej oraz oglądały filmy edukacyjne dotyczące tej tematyki. Świętowaliśmy również urodziny Zosi P., której jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Nasz miesiąc zakończył sukces w konkursie „Złoty mikrofon”, w którym Marcelinka, Rita, Wiktoria i Zosia zdobyły Nagrodę Grand Prix Dyrektora Domu Kultury w Łapach! Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!!

Patrycja Maciejczuk