PAŹDZIERNIK W ŻABKACH

TO JUŻ JESIEŃ

Minął październik. Nasze maluchy już się zaaklimatyzowały w przedszkolu. Jest coraz mniej płaczu i tęsknoty za mamą. Zabawy swobodne i kierowane trwają coraz dłużej i są bardziej przemyślane. Zawiązały się już pierwsze znajomości i przyjaźnie. Dzieci wykonują podstawowe czynności samoobsługowe, chętnie zjadają obiady i biorą udział we wszystkich zajęciach organizowanych w przedszkolu. W październiku  poznaliśmy cechy jesieni , zasady dbania o zdrowie, poznaliśmy prace nauczycieli , życie zwierząt przed zimą oraz piękno jesiennego krajobrazu. Obchodziliśmy też Święto  Edukacji Narodowej oraz Święto Chleba. Dzieci bardzo chętnie wykonały kolorowe laurki i wręczyły je 14 października swoim Paniom. Poznaliśmy też etapy powstania chleba, rodzaje zbóż i wspólnie przygotowaliśmy „chlebową wystawę”. Za nami również wizyta Pani policjantki , która uświadomiła dzieciom zagrożenia z jakimi mogą się na co dzień spotkać. Za nami też próbna ewakuacja i wizyta w Bibliotece Publicznej w Daniłowie Dużym . W tym miesiącu odwiedziły nas  Mamy naszych dzieci i przeczytały przyniesione przez siebie bajeczki. Było to coś nowego , bo bajki w przedszkolu zwykle czyta pani. Przygotowujemy się do następnych ważnych wydarzeń w życiu naszej grupy, a mianowicie Pasowania Przedszkolaków, które odbędzie się w listopadzie. Ciekawe co nam przyniesie kolejny miesiąc. Czekamy z niecierpliwością.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas