#SZKOŁAPAMIĘTA

PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ!

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Przedszkolaki z "dwójeczki" odwiedziły miejsca pamięci związane z historią naszego miasta i bohaterami walczącymi o wolność oraz oglądały prezentacje tematyczne. Dla dzieci, już kolejny raz była to niezwykła lekcja historii, którą warto zapamiętać i kontynuować.

“Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się.”

kard. Stefan Wyszyński

Nauczycielki wszystkich grup