PRZEDSZKOLAKI NA SPOTKANIU Z POLICJANTKĄ

DZIECI PRZEPISY ZNAJĄ I BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAJĄ

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach , jak co roku miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Policjantem z Komendy Policji w Łapach. W dniu 25.10.2022r.odwiedziła nas Pani mł.asp. Monika Perkowska. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Przedszkolaki mogły przymierzyć kamizelkę odblaskową, obejrzeć odznakę i prawdziwe kajdanki, którymi były bardzo zainteresowane. Opowiadały Pani Monice o swoich zabawach w „ Policjantów i złodziei” i o tym, że gdy dorosną to też będą pracować w Policji. Na koniec spotkania podziękowały za ciekawe zajęcia i poświęcony czas. To był dzień, który na długo zostanie w pamięci dzieci.

Małgorzata Łapińska