DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczystość z zokazji Dnia Edukacji Narodowej jest dla nas wszystkich szczególnym wydarzeniem. 13 października 2022 r. spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować. Dzieci przygotowały część artystyczną,  do której przygotowała je Pani Izabela Witkowska. Piosenki i życzenia skierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola wywołały niejednokrotnie wzruszenie i radość. Pani dyrektor Aneta Perkowska złożyła Gościom życzenia oraz wręczyła Podziękowania i Nagrody Dyrektora. Przekazła  również wiadomość o wyróżnieniu Nauczycieli Pani Beaty Nielipowicz i Ligii Łapińskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę Pani Elżbiety Prześniak, a także o tym, że Pani Mirosławie Matusik przyznana zostanie Nagroda Burmistrza Łap. Wszystkim Paniom złożono gratulacje.

Dzień ten pokazuje, że wszyscy mamy ogromny wpływ na to, jakim miejscem jest nasze przedszkole. To od nas zależy jaka panuje tu atmosfera pracy, która przekłada się na pracę z dziećmi i współpracę z rodzicami. W przedszkolu mamy ogromny wpływ na to, jaki człowiek na starość będzie nas otaczał i jakimi wartościami będzie się kierował. To, że będzie pisał i czytał jest pewne, ale to, że będzie dobry …będzie samodzielnie myślał, i będzie się czuł wartościowym człowiekiem….to w dużej mierze zależy również od nas – od nauczycieli przedszkola, od wszystkich, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z dziećmi. Swoim zachowaniem dajemy świadectwo dobra dzieciom oraz koleżankom i kolegom. Pani dyrektor prosiła, by wszyscy nauczyciele i pracownicy dzielili się dobrymi praktykami. Dzielili się zdobywaniem wiedzy poprzez doświadczenie, eksperymentowanie, działanie, szacowanie. Wyraziła radość z codziennych działań i sukcesów kadry przedszkola. Z uznaniem skierowała słowa podziwu nie tylko do nauczycieli, ale rónież do pracowników obsługi, biurowych, kuchni oraz Panów, którzy czuwają nad technicznymi sprawami przedszkola. Wyraziła radość z tworzenia dzięki dobrym relacjom przyjaznej dla każdego dziecka "dwójeczki promującej zdrowie". Podkreśliła, że pracownicy oświaty oprócz zwykłej pracy pełnią służbę. Życzenia w tym dniu zożyła w imieniu rodziców Pani Emilia Perkowska - Przewodnicząca Rady Rodziców, która skierowała słowa uznania w stronę Pani dyrektor i wszystkich pracowników przedszkola. Podziękowania i życzenia przekazała też Pani Anna Perkowska - Prezes Stowarzyszenia "Nasze Łapy-Twoja Przyszłość" oraz zaprosiła do skorzystania z niespodzianki przygotowanej na ten dzień - Dekoracji jesiennej do sesji plenerowej przy przedszkolu.

Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za słowa uznania, piękne życzenia i  upominki, które sprawiły nam ogromną radość.

Izabela Witkowska

kliknij i zobacz galerię