EWAKUACJA 2022

SPOKOJNIE! TO TYLKO ĆWICZENIA!

11 października o godz.9.00 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Straży Pożarnej kilka dni wcześniej. Celem próbnych ćwiczeń było przygotowanie dzieci i pracowników do ewentualnego szybkiego opuszczenia budynku przedszkola w razie pożaru oraz nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Ewakuację nadzorowali strażacy. Każdego roku robimy takie ćwiczenia, żeby dzieci i personel umiały się zachować w sytuacji realnego zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie.

- Cieszę się, że  wszyscy przestrzegają zasad i ustalonych procedur - podsumowała akcję ewakuacyjną pani wicedyrektor Małgorzata Łapińska. Dziękujemy naszym strażakom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

kliknij i zobacz galerię