NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasze Przedszkole uzyskało wsparcie w formie dotacji w kwocie 3.000,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych." W ramach programu, zbiór przedszkolnej biblioteki zwiększył się o blisko 200 książek, z których codziennie korzystają dwójeczkowe  przedszkolaki.

Oprócz zwiększenia księgozbioru planujemy wiele innych działań wspierających i promujących czytelnictwo wśród dzieci:

- Przegląd recytatorski

- Cała Polska Czyta Dzieciom

- Głośne Czytanie Tekstów  Literackich

- Organizowanie kącików książek w salach

- „Książeczki z babcinej półeczki – czytanie utworów literackich przez dziadków i babcie

- Mały Miś w świecie wielkiej literatury – projekt ogólnopolski

- Tydzień czytania dzieciom

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania wpłynął na rozwój czytelnictwa i zainteresowania naszych przedszkolaków. Zachęcamy dzieci i rodziców do korzystania z zasobów Biblioteki Publicznej w Łapach oraz oddziału w Daniłowie Dużym https://bibliotekalapy.pl/

kliknij i zobacz galerię