RYTMIKA -PROJEKT - WRZESIEŃ 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

W ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest” we wszystkich grupach rozpoczęliśmy realizację zajęć z rytmiki. Obcowanie z muzyką w sposób wieloaspektowy wpływa na psychiczny, fizyczny i społeczny rozwój dziecka. Muzyka pobudza do działania, ale i uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, pobudza wyobraźnię, wprowadza w świat barw, odczuć i wrażeń. Na wrześniowych zajęciach z rytmiki przedszkolaki uczyły się przy dźwiękach muzyki ,,zaczarować” dzieci w figury i ,,odczarować figury za pomocą magicznych instrumentów, uczestniczyły  w wesołych zabawach muzycznych, naśladując ruchy zwierzątek, wystukiwały proste rytmy na gazetach i ilustrowały muzykę za pomocą pomponów. Dzieci z uśmiechem na buzi oraz dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach oraz tańcach  proponowanych przez panią.

Ewelina Jachimczuk

Martyna Truskolaska