WRZESIEŃ W SÓWKACH

CZAS DO PRZEDSZKOLA

Miesiąc wrzesień w grupie Sówki minął bardzo szybko. Przedszkolaki od samego początku miały pełne ręce pracy.  W pierwszy tygodniu poznaliśmy wszystkich kolegów i koleżanki oraz całkiem nową salę i znajdujące się w niej zabawki.  Wspólnie z całą grupą wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę po przedszkolu. Odwiedziliśmy Panią Intendent, Panie z kuchni, zawitaliśmy również do Pani Dyrektor, gdzie mieliśmy okazję poznać jej obowiązki i wypróbować pieczątkę. W kolejnym tygodniu opowiadaliśmy o miejscach jakie odwiedziliśmy podczas wakacji, oraz o tym co ciekawego się na nich wydarzyło. Tuż przed nadejściem jesieni rozmawialiśmy o przepisach ruchu drogowego. Wymienialiśmy jakie znamy pojazdy, znaki drogowe a nawet zasady jakich trzeba przestrzegać podczas drogi do przedszkola. Wraz z całym przedszkolem obchodziliśmy także Dzień Przedszkolaka, na tą okazję wspólnie wykonaliśmy transparent, który z dumą zaprezentowaliśmy kolegom z innych grup, podczas wspólnej zabawy. W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o jesieni. Wymienialiśmy jakie są oznaki tej pory roku i co ciekawego możemy znaleźć w lesie czy parku podczas spaceru. Nie możemy także zapomnieć o zajęciach z języka angielskiego. w tym miesiącu dzieci zapoznały się ze słownictwem z działu School supplies, czyli przybory szkolne. Poznaliśmy także piosenkę “Rock, scissors, paper”, która jest odpowiednikiem zabawy “Kamień, papier, nożyce”. Czytaliśmy także książeczkę w języku angielskim o Maisy, a także poznaliśmy zabawy ruchowo-językowe.

To był bardzo pracowity miesiąc, czekamy co ciekawego jeszcze przed nami…

Katarzyna Łapińska

Martyna Truskolaska