WRZESIEŃ W SMERFACH

WITAMY WRZESIEŃ, A RAZEM Z NIM JESIEŃ!

Wrzesień rozpoczął się wspomnieniami dotyczącymi minionych wakacji. Dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały jak spędziły czas wolny dzieląc się swoimi przeżyciami. Początek roku szkolnego to również wzajemne poznanie się. Powitaliśmy oraz utrwaliliśmy znajomość imion kolegów i koleżanek z grupy. Omówiliśmy zasady obowiązujące w przedszkolu oraz stworzyliśmy własny kodeks grupowy, którego zadeklarowaliśmy się przestrzegać. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Oglądaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe. Wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, gdzie uczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez ulicę. Podczas zabaw muzycznych wykorzystywaliśmy nabytą wiedzę. Okazało się, że Smerfy doskonale znają numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach należy ich używać. W tym miesiącu poznaliśmy figurę geometryczną – koło. Wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Dzieci dobrze radzą sobie z wycinaniem oraz kolorowaniem. Urwaliśmy umiejętności orientacji w schemacie własnego ciała oraz kodowania kierunków za pomocą kodów. Ćwiczenia z kodowania przypadły dzieciom bardzo do gustu zatem zdecydowaliśmy, że będziemy wykonywać je częściej i dołączyliśmy do projektu edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”. Nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Nauka podstaw programowania będzie dla Smerfów świetną zabawą oraz okazją do poszerzania swoich kompetencji.  23 września powitaliśmy jesień. Wybraliśmy się na spacer obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Zgromadzony materiał przyrodniczy wykorzystaliśmy do nauki rytmów. Dzieci układały wymyślone przez siebie rytmy wykorzystując kasztany, żołędzie oraz szyszki. Segregowaliśmy liście w zależności od gatunków drzew, z jakich pochodzą. Klasyfikowaliśmy obrazki według podanych cech oraz utrwaliliśmy umiejętność nazywania kierunków. Wrzesień był bardzo pracowity!

Aneta Roszkowska