WRZESIEŃ MUMINKÓW

ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ PRZEDSZKOLE!

Pierwsze dni minęły nam na adaptacji, co Muminkom poszło bardzo dobrze. Następnie dzieci poznały zasady obowiązujące w przedszkolu oraz w naszej grupie, tworząc kodeks grupowy. Powspominaliśmy wakacyjne wyjazdy i przygody, dzieci przyniosły swoje pamiątki przywiezione z różnych miejsc. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, ćwicząc poznaną wiedzę na spacerze. Utrwaliliśmy również numery alarmowe. Świętowaliśmy wspólnie z całym przedszkolem „Dzień Przedszkolaka”, tego dnia zabaw nie było końca. Przywitaliśmy nową porę roku, czyli jesień i z tej okazji stworzyliśmy wspólnie kącik przyrodniczy z przyniesionych przez dzieci darów jesieni. Uczyliśmy się piosenek, dzieci wykonały piękne prace plastyczne i bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych. Muminki obserwowały przyrodę podczas spacerów oraz świetnie się bawiły na świeżym powietrzu. Dzieliły słowa na sylaby, podejmowały pierwsze próby wyróżniania głosek, poznały figurę geometryczną – koło oraz utrwalały umiejętność nazywania kierunków. Na zajęciach języka angielskiego dzieci zapoznały się ze słownictwem z działu School supplies, czyli przybory szkolne, poznały piosenkę ''Rock, scissors, paper'', która jest odpowiednikiem zabawy ''Kamień, nożyce, papier''. Czytaliśmy także książeczki w języku angielskim o Maisy oraz przypominaliśmy sobie zabawy ruchowo-językowe z ubiegłego roku. Pod koniec miesiąca pojechaliśmy na wycieczkę do Krokospoko i Epi-Centrum Nauki. Mieliśmy oczywiście też czas na zabawę, dzieciom bardzo spodobał się pomysł przynoszenia swoich zabawek w piątki.

Justyna Markowska