WRZESIEŃ W MOTYLKACH

ROK PRZEDSZKOLNY ROZPOCZĘTY

Motylki z wielką ciekawością wróciły do przedszkola. Szybko odnalazły się w nowej sali, zapoznały się z paniami, zabawkami i zasadami , które przez cały rok będą przyświecały zachowaniu prawdziwego przedszkolaka. W pierwszym tygodniu poznawały drogę do przedszkola i zasady bezpiecznego poruszania się. Wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Uczestniczą pilnie w zajęciach, pracują z kartami pracy. Uczą się prawidłowo trzymać kredkę, utrwalają kolory podstawowe i poznają barwy pochodne. Podczas zabaw swobodnych budują z klocków zachowując zasady równowagi. Chętnie uczestniczą też w zabawach ruchowych w sali i na powietrzu. 20 września uczestniczyły w Dniu Przedszkolaka. Korowodem przeszły przez całe przedszkole i bawiły się wspólnie z kolegami z innych grup. We wrześniu urodziny obchodził Michał. Dzieci odśpiewały Jubilatowi „ Sto lat” i złożyły życzenia. Rozpoczęły się też już zajęcia projektowe „ Bo w przedszkolu fajnie jest”. Dzieci bardzo chętnie i z zaciekawieniem w nich uczestniczą. W tym miesiącu przedstawiciele „ Paro „ i „ Przedszkoliady” zaprezentowali dzieciom na czym będą polegały te zajęcia i przekazali informacje rodzicom.

Jolanta Arasimowicz