WRZESIEŃ W KRASNOLUDKACH

WITAJ PRZEDSZKOLE

Wrzesień Krasnoludki rozpoczęły zwiedzaniem placówki. Po raz pierwszy zobaczyły nową część naszego przedszkola. Odwiedziły salę Sówek, Biedronek, Lisków i Myszek. Spacerując po korytarzach poznały inne ważne pomieszczenia. Bardzo zaciekawiła je winda, której w starej części przedszkola nie było. Wrzesień to także miesiąc, w którym dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Krasnoludki na skrzyżowaniu obok przedszkola rozpoznawały znaki drogowe oraz uczyły się bezpiecznego przechodzenia po pasach (przejściu dla pieszych). 20 września wspólnie z innymi przedszkolakami brały udział w uroczystości przedszkolnej ,,Dzień Przedszkolaka”. Ostatni tydzień września był bardzo ciekawy. Każdego dnia działo się  u nas coś ciekawego. Krasnoludki dekorowały salę przyniesionymi zbiorami przyrodniczymi z własnych ogrodów, oglądały teatrzyk pt. :,,1,2,3 smok na ciebie patrzy” oraz były na wycieczce autokarowej w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu ,,Karmelek”. W miesiącu wrześniu 5 lat skończyła Lidzia. w dniu urodzin wszyscy koledzy i koleżanki wraz z Paniami złożyły solenizantce życzenia, śpiewaliśmy sto lat i wspólnie zasiedliśmy do urodzinowego poczęstunku.

We wrześniu, na zajęciach języka angielskiego, dzieci zapoznały się ze słownictwem z działu School supplies, czyli przybory szkolne. Poznaliśmy także piosenkę ''Rock, scissors, paper'', która jest odpowiednikiem zabawy ''Kamień, nożyce, papier''. Czytaliśmy także książeczki w języku angielskim o Maisy, a także przypomnieliśmy sobie zabawy ruchowo-językowe z ubiegłego roku.

We wrześniu Krasnoludki uczestniczyły również w zajęciach szachowe oraz zajęciach z projektu ,,Bo w przedszkolu fajnie jest…”.

Małgorzata Perkowska