WRZESIEŃ W BIEDRONKACH

WESOŁO SIĘ BAWIMY

Wszystkie dzieci z grupy z dużą radością spotkały się po wakacjach w przedszkolu. Niektóre przychodziły z łezką w oku, ale okres adaptacji już minął. Każde dziecko  opowiadało jak minęły wakacje.

We wrześniu pogoda dopisała więc chodziliśmy na spacery po najbliższej okolicy. Zbieraliśmy kolorowe liście, jarzębinę, kasztany i żołędzie. Wszystkie zebrane dary jesieni ozdabiają kącik przyrody w naszej sali.

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka .Dzieci z całego przedszkola spotkały się na wspólnej uroczystości. Tańczyły, śpiewały piosenki i brały udział we wspólnych zabawach.  Panie w grupach również zorganizowały wiele atrakcji. Były zagadki, zabawy z kolorową chustą, wyścigi i tańce przy ulubionych przebojach. Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki- baloniki.

Biedronki poznały zasady bezpiecznego poruszania się  w ruchu ulicznym.  Już wiedzą jak bezpiecznie przejść przez jezdnię na drugą stronę ulicy. W tym celu chodziły na wycieczkę na skrzyżowanie.

27.09  dzieci uczestniczyły w przedstawieniu ,,Raz, dwa, trzy smok na ciebie patrzy. Przez cały czas trwania występu smok i aktorzy rozśmieszali przedszkolaków .Dzieci były bardzo zainteresowane i żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie. Radość dzieci świadczy o tym że przedstawienie bardzo im się podobało.

We wrześniu, na zajęciach języka angielskiego, dzieci zapoznały się ze słownictwem z działu School supplies, czyli przybory szkolne. Poznaliśmy także piosenkę „Rock, scissors, paper”, która jest odpowiednikiem zabawy „Kamień, nożyce, papier”. Czytaliśmy także książeczki w języku angielskim o Maisy, a także przypominaliśmy sobie zabawy ruchowo- językowe z ubiegłego roku.

Ligia Łapińska

Mariola Perkowska