ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - CZERWIEC 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST!

W czerwcu dzieci poznały sposoby oszczędzania wody. Opisywały co się dzieje z wodą deszczową która spada na ziemię. Dowiedziały się również, że brak deszczu powoduje, że łąki są wysuszone, rzekach ubywa wody, a owady i ptaki nie mają co pić. Zwierzętom można pomóc wystawiając tzw. POIDEŁKO. Dzieci w związku z tym wykonały na zajęciach poidełka wg własnego pomysłu z naturalnych okazów przyrodniczych i z materiałów z recyklingu. Zbliżają się wakacje dlatego przedszkolaki poznały  zasady przestrzegania bezpieczeństwa podczas wakacji w różnych sytuacjach i miejscach. Wykonały pracę plastyczną ,,Bezpieczne wakacje na łonie natury”. Podsumowaniem wszystkich zajęć z projektu nasi przyrodnicy otrzymali dyplomy ,,Odkrywcy i przyjaciele przyrody”.

Bożena Domaszewska, Paulina Kondracka, Joanna Roszkowska

KLIKNIJ I ZOBAACZ GALERIĘ