AKCJE

E-TWINNING   PROMOCJA ZDROWIA   ROK SZKOŁY W RUCHU

kliknij i zobacz

ZBIERAMY NA WÓZ STRAZACKI

Przedszkole nr 2 dołączyło się do zbiórki na zakup nowoczesnego samochodu dla OSP. Dzieci bardzo lubią wizyty strażaków, dazą ich zaufaniem i sympatią. Strażacy nie pozostają obojętni i każdego roku prowadzą edukacyjne zajęcia z maluchami w naszym przedszkolu.
   Z cierpliwością pokazują naszym maluchom samochód i sprzęt strażacki. Każde dziecko ma okazję poczuć się małym strażakiem.
  Dlatego prosimy o dołączenie się do akcji i wrzucenie pieniązków do puszki znajdującej się w przedszkolu.

ZBIERAMY BATERIE

Jako przedszkole promujące zdrowie dbamy tez o ekologię i środowisko. W ramach akcji Eko Walentynki zebraliśmy jednego dnia dwa kartony zuzytych baterii. Dzieci tego dnia otrzymały Walentynkowe upominki, a kartony z bateriami zostaną wysłane za punkty wymienne, za które dzieci otrzymają zabawki. Dzięki takiej akcji dzieci przyczyniły się nie tylko do ochrony środowiska, ale uczą się jak postępować z tego typu odpadami i gospodarności. Zapraszamy do przynoszenia zuzytych baterii do naszego przedszkola i wrzucenia ich do zielonego pudełka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

PRZYJACIELE LASU

Przedszkole nr 2 w Łapach bierze udział w akcji "Dni przyjaciół lasu" pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy spotkanie z leśnikiem, które miało na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz ludziach , którzy o nie dbają. Uwieńczeniem spotkania jest wystawa  prac wykonanych przez dzieci i udział w akcji „ Dni przyjaciół lasu” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Godlewskiemu – nadleśniczemu i Pani Justynie Bujnowskiej Matos da Costa za przeprowadzenie spotkania
i udostępnienie rekwizytów do pokazu. Dziękujemy też sponsorom „Lasy Państwowe” Nadleśnictwu Krynki za przekazanie książeczek, karmników, budek lęgowych i pokarmu dla ptaków  na rzecz Przedszkola nr 2. Dzięki wsparciu mogliśmy  zorganizować  ptasią stołówkę, będziemy montować w naszym ogrodzie budki lęgowe dla ptaków, dzieci skorzystają z książek i malowanek o lesie i zwierzętach, a także będą brały czynny udział w organizowaniu ogródka ziołowego, warzywnego i kwiatowego.

kliknij i zobacz
Bierzemy udział w konkursie "Książka w przedszkolu" w ramach akcji Biblioteczka malucha. I etap konkursu juz za nami.Nasze działania mozna zobaczyć na stronie biblioteczkamalucha.pl.
Teatrzyk w ramach "W krainie baśni i legend" przygotowała Pani Małgorzata Perkowska wraz ze swoją grupą Muminków.Relacja z przedstawienia umieszczona jest ponizej. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA DZIECI UCZĄ RODZICÓW - BIEDRONKI I SÓWKI

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem działań. Podczas pierwszych zajęć w ramach pia?tej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci Ucza? Rodziców" dzieci  utrwaliły zasady bezpieczen?stwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejs?ciu dla pieszych, oraz najwaz?niejsze numery alarmowe i znaki drogowe.

BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w której wzięły udział dzieci z grupy Sówki. Poznały historię Leona w opowiadaniu „Jak zostałem bohaterem”  Elizy Piotrowskiej. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku – dniem prawdziwego bohaterstwa! Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka Sówki dowiedziały się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Katarzyna Thomas