WIZYTA PANI STOMATOLOG

5 miesięcy temu

W środę 15.11.2023 r w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO przybyła do Naszego przedszkola Pani stomatolog Magdalena Perkowska, by przybliżyć Naszym przedszkolakom zawód lekarza stomatologa. Spotkanie było pod hasłem "Gdy o zęby dbamy dentysty się nie obawiamy" i miało na  celu uświadamianie konieczności i sposobów dbania o higienę jamy ustnej, przybliżanie specyfiki pracy lekarza stomatologa, ale także pokonywanie oporu i zachęcanie dzieci do wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzieci z entuzjazmem i ogromną ciekawością słuchały Pani dentystki, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o sposobach dbania o ząbki, uświadamiała Naszym przedszkolakom potrzebę spożywania zdrowych produktów oraz jakie mogą być skutki niewłaściwej diety. Pani Magda przygotowała bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne oraz przywiozła profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki czemu dzieci poznały całą historię leczenia zębów począwszy od skutków złych nawyków żywieniowych po wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki podczas tych zajęć miały okazję nie tylko aktywnie uczestniczyć, ale przede wszystkim wielozmysłowo poznać działanie sprzętu stomatologicznego. Wierzymy głęboko, że spotkanie z Panią stomatolog usunie u dzieci do minimum lęk przed wizytą u dentysty oraz zachęci je do systematycznej higieny jamy ustnej.

W tym miejscu pragniemy BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Pani Magdalenie Perkowskiej za zaangażowanie, profesjonalnie przygotowane zajęcia, a przede wszystkim za poświęcony czas i pedagogiczne podejście do dzieci, które zachwycone i pełne wrażeń wychodziły z przedszkola, opowiadając Rodzicom o dzisiejszym spotkaniu z Panią dentystką.

Beata Nielipowicz

Martyna Truskolaska