BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ

7 miesięcy temu

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w której wzięły udział dzieci z grupy Sówki. Poznały historię Leona w opowiadaniu „Jak zostałem bohaterem”  Elizy Piotrowskiej. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku – dniem prawdziwego bohaterstwa! Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka Sówki dowiedziały się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Katarzyna Thomas