ŻABKI W CZERWCU

10 miesięcy temu

Czerwiec to wyczekiwany przez wszystkich miesiąc w roku przedszkolnym. Pierwszego czerwca, Żabki wzięły udział w organizowanym w Przedszkolu nr.2, Dniu Dziecka. Dzień ten należał do wyjątkowo udanych, dzieci świetnie się bawiły na balu u Ślimaka Lucka. Byliśmy przebrani za zwierzęta żyjące na łące, obejrzeliśmy teatrzyk o zwierzętach i wzięliśmy udział w zabawie na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też lodów i słodyczy.  Piątego czerwca  odwiedziły nas dzieci z Przedszkola w Płonce Kościelnej. Panie z biblioteki przygotowały zabawy i zajęcia literackie pt. „Czytanie na polanie” w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom. Był też integracyjny piknik na kocykach, oraz wesołe zabawy na placu zabaw.15.06.2023 r. byliśmy na wycieczce w Nadleśnictwa Rudka ,w Pietkowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią Leśnik w ramach zajęć z cyklu „Przedszkolaki poznają leśne szlaki”. Dziękujemy za te zajęcia i mamy nadzieję , ze jeszcze kiedyś będziemy mogli odwiedzić nasze polskie lasy. Codzienne, długie zabawy na podwórku, korzystanie ze słońca i placu zabaw, zapach skoszonej trawy i  kłoszących się zbóż z pobliskich pól ,przybliża nas do wakacji, na które wszyscy z utęsknieniem czekają. Odpoczynku nadszedł czas. Witajcie wakacje!

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas