CZERWIEC W PUCHATKACH

10 miesięcy temu

Czerwiec minął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki… 01.06. świętowaliśmy Dzień Dziecka – Puchatki obejrzały przedstawienie, a następnie brały udział w zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Na zajęciach poznawaliśmy zwyczaje i zabawy dzieci z różnych stron świata oraz prawa dziecka…Puchatki wystąpiły w Talent Show – przez dwa dni miały okazję zaprezentować swoje zdolności na forum grupy. Kolejny tydzień obfitował w nowinki ze świata zwierząt. Przypominaliśmy sobie mieszkańców wiejskiego podwórka oraz zwierzęta egzotyczne. Każdego dnia dzieci otrzymywały garść ciekawostek o przedstawicielach poszczególnych gatunków. W trzecim tygodniu wirtualnie zwiedzaliśmy nasz kraj. Oglądaliśmy filmiki przedstawiające góry, morze, jeziora oraz ciekawe miejsca w Polsce. Dzieci wypowiadały się na temat swoich rodzinnych wycieczek oraz najciekawszych miejsc, które widziały. W ostatnich dniach czerwca dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących ruchu drogowego – utrwalały przepisy dotyczące pieszych jak i pojazdów. 20.06.2023r. Puchatki uroczyście pożegnały przedszkole. Życzymy wszystkim Przedszkolakom cudownych wakacji i samych sukcesów w szkole!

Patrycja Maciejczuk