CZERWIEC W MOTYLKACH

10 miesięcy temu

Ostatni wspólny miesiąc w grupie Motylki za nami. Mamy wrażenie, że ten rok szkolny minął zdecydowanie zbyt szybko. Miesiąc rozpoczęło długo wyczekiwane przez dzieci wydarzenie – Dzień Dziecka. Tego dnia w przedszkolu było niezwykle wesoło. Dzieci bawiły się na przedszkolnym placu razem ze Świnką Peppą. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. W Czerwcu dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta egzotyczne zamieszkują wybrane kontynenty. Poznały ich ubarwienie oraz zwyczaje. Motylki dowiedziały się, co to jest sawanna, step i jakie zwierzęta zamieszkują te środowisko przyrodnicze. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy charakterystyczne cechy krajobrazu w lecie. Oglądaliśmy kwiaty, które kwitną latem, szukaliśmy różnic pomiędzy morzem, a rzeką oraz poznawaliśmy zasady prawidłowego zachowania się w hotelu. Wybraliśmy się w wirtualną podróż po szlakach turystycznych, omawialiśmy także znaczenie znaków umieszczanych przy szlakach.  Wykonaliśmy doświadczenie za pomocą którego sprawdzaliśmy, dlaczego jedne przedmioty toną, a drugie utrzymują się na powierzchni wody. Pod koniec miesiąca myśleliśmy już tylko o wakacjach! Dzieci opowiadały o swoich planach wyjazdowych, oglądaliśmy pocztówki z nadmorskich miejscowości, omawialiśmy środki transportu którymi można wybrać się na wakacje. Dzieci wymieniały co warto spakować, wybierając się w różne miejsca letniego wypoczynku. W czerwcu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w ramach akcji: Przedszkolaki poznają leśne szlaki. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, wzbogacenie ich wiedzy na temat znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt oraz poznanie pracy leśnika. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. W środku dzieci miały okazję zobaczyć wypchane okazy zwierząt oraz poroża jeleni. Dzieci poznawały wygląd, nazwy i zwyczaje zwierząt leśnych. Motylki z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pani leśnik. W ostatnim czerwcowym tygodniu odwiedzili nas Panowie z WORD Białystok, którzy przekazali dzieciom wartościową wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Aneta Roszkowska