CZERWIEC W LISKACH

10 miesięcy temu

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Dzieci zostały zaproszone na „Bal u ślimaka Lucka” na którym były tańce, zabawy z chustą, upominki oraz wesoła Świnka Peppa i wiele innych niespodzianek. W czerwcu liski rozmawiały o miejscach do których można się wybrać na wakacje. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. W tym miesiącu liski odwiedziła pani florystka. Mama Jasia T. pani Aneta opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Wspólnie z przedszkolakami stworzyła przepiękne kompozycje kwiatowe, które dzieci mogły zabrać do domu. W czerwcu kolejnym gościem była pani kucharka. Mama Marcela P. pani Sylwia opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Wspólnie z liskami przygotowała sałatkę owocową, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem. Kolejnym bardzo ciekawym wydarzeniem dla naszych pociech była piesza wycieczka na Pocztę Polską. Celem wycieczki było zapoznanie z wyposażeniem urzędu pocztowego i pracą listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. W czerwcu naszą grupę odwiedziła również Pani Arletta Maciejczuk, która przeczytała dzieciom bajeczkę pt.: „Na pomoc tato świnko”. Kolejnymi gośćmi byli panowie z Wordu, którzy przypomnieli w jaki sposób powinniśmy zachowywać się na drodze i na co zwracać szczególną uwagę.

Czerwiec był bardzo ciekawym i intensywnym miesiącem. Dzieci spędzały mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się w naszym ogrodzie przedszkolnym. Był to także czas zakończenia roku szkolnego oraz momentem pożegnań przed wakacjami z kolegami, koleżankami oraz oczywiście paniami. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami przez swoje Panie za uczestnictwo w zajęciach i zabawach przez cały rok. Już nie możemy się doczekać września oraz wrażeń z wakacji. Tym czasem „Ahoj, przygodo!”.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk